O nás

Naše mateřská škola  je umístěna v samostatné  budově,  adaptované z bývalé německé školy. Znovu otevřena byla 1. 9. 1973.

Stojí v tiché lokalitě na horním konci obce Kučerov, mimo hlavní dopravní komunikace. Součástí  školy je prostorná školní zahrada. V roce 1996  proběhla rekonstrukce interiéru a střechy školy.

V přízemí budovy je samostatná šatna pro děti s oddělenou místnosti pro vedoucí školního stavování, která je využívána i jako šatna pro pedagogické a provozní zaměstnance. Dále se zde nachází jídelna a školní kuchyň se samostatnou  přípravnou  zeleniny , WC pro personál, sklad čistících prostředků, sklad potravin a sklad zeleniny. Část přízemí slouží jako kadeřnictví.

V prvním patře se nachází třída a lehárna pro polední odpočinek . Dále pak WC pro děti, umývárna a sklad pomůcek . Se třídou sousedí kabinet, na něj navazuje ředitelna.

Půdní prostor je využíván minimálně.

Školní zahrada je vybavena průlezkou, skluzavkami, kolotočem, pérovými houpačkami, dráhou  pro odrážedla a koloběžky, prostorným krytým pískovištěm a přístřeškem s židličkami a stolečky. Na pozemku školní zahrady jsme  také vybudovali záhonek na první pěstitelské pokusy dětí a celou zahradu jsme rozčlenili vysazením  keřů  živého plotu. Na jaře 2017 plánujeme výsadbu keřů a letniček. Na které se budou podílet i děti se svými rodiči.

Podařilo se nám vybudovat ze staré uhlárny novou keramickou dílnu, a to i s vypalovací pecí.

Koncem roku 2014  dostala naše škola díky obci i nový kabát. Pyšní se nyní na kopci nad Kučerovem ve své původní historické  kráse.

Vytváříme dětem ve škole příjemné prostředí plné pohody a bohatých prožitků, ve kterém budou moci rozvinout své osobnostní předpoklady. Předáváme a zprostředkováváme dětem základní životní zkušenosti, aby z naší školy odcházely vybavené pro situace, které jim život připraví.